en-Prodej  domu  PRAHA Braník 

15/06/2021

Prodej vily  - administrativní budovy o užitné ploše 767 m2 na vlastním pozemku 

Praha Braník, ul. V Křovinách

KUPNÍ CENA 44.000.000KčNabízíme k prodeji multifunkční vilu v Praze Braník, na vlastním pozemku o celkové užitné ploše 767m2. Vila pochází z r. 1992 a je situována ve vilové zástavbě na pomezí čtvrtí Podolí - Braník - Dobeška, Praha 4.

Budova má čtyři podlaží.

Jednotlivá podlaží jsou řešena ve dvou výškových úrovních, tedy v mezipatrech. Dispoziční řešení jednotlivých podlaží: viz příloha "Půdorys" ke stažení. Celková užitná plocha je 767 m2, obestavěný prostor 2211 m3. Obytné prostory tvoří 421m2 (15 pokojů s příslušenstvím), nebytové prostory - 113m2 (sklady, 2 společné kuchyně, kotelna, showroom, vstupní hala, dílna, toalety v přízemí) a společné části domu jsou o velikosti 234m2 (chodby, terasy, balkon).

Budova je napojena na veřejné inženýrské sítě. Konstrukce je zděná se sedlovou střechou, klempířské konstrukce z pozinkovaného plechu, bleskosvod, stropy rovné, schody s dřevěným obložením schodnic, okna plastová zdvojená, dveře plné prosklené, vnitřní omítky vápenné štukové s obklady hygienických zařízení, podlahy plovoucí laminátové, vinyl-plastové a keramické dlažby. Topení ústřední - plynový kotel, ocelové radiátory, 2 plynové ohřívač TUV.

V budově je posílen rozvod elektroinstalace 220/380 V. Je instalováno zabezpečovací zařízení a rozvod počítačové sítě, domácí telefon.

1. PP a 1. NP mají provedeny mříže na oknech a dveřích.

Budova je po kompletní rekonstrukci v letech 2016 a 2017, kdy byla přestavěna na ubytovací zařízení/apartmány s kapacitou až 35 osob. Jednotlivé apartmány mají vlastní sociální zařízení, jsou v provedení s jednou nebo dvěma neprůchodnými

obytnými místnostmi. V přízemí je showroom/ meeting-room, společenská místnost a hala s vlastním sociálním zařízením.

Prodej bude realizován přednostně formou prodeje akciové společnosti, která je vlastníkem objektu, a jejíž jedinou činností je správa, údržba a pronájem budovy.

Pro případ alternativního řešení prodeje pro Vás zajistíme veškerý právní servis včetně daňového a finančního poradenství.


Další možnosti využití pro budoucího vlastníka

Vila V Křovinách 22 jako Multifunkční objekt 

Od ukončení rekonstrukce  je objekt využíván ke krátkodobému pronájmu (turisté) a střednědobému pronájmu (studenti, firemní stážisti, přespolní zaměstnanci pražských firem apod. atd.) a po celou dobu jsou všechny apartmány obsazeny. Všechny pokoje/apartmány disponují kompletním vlastním soc. vybavením a kuchyňkou. Dále jsou k dispozici 2 společné kuchyně na 3. a 5. patře. V přízemí je  velká společná kuchyně, meeting room s celou prosklenou stěnou a výhledem do zeleně pro až 20 osob (školení, mini bistro pro stravování, soukromý klub, showroom, příprava pro teplou a st. vodu + odpad, atd.). 

Další možností je pak pochopitelně po dovybavení příslušným zařízením zřídit moderní kliniku, v každé místnosti je již nejen umyvadlo, nutné pro téměř každou lékařskou specializaci, ale rovnou kompletní soc. zázemí. V přízemí a v prvním patře je navíc několik oddělených WC + sprchy pro personál i firemní klienty a pacienty.

Jako čistě firemní objekt je to k tomuto účelu trochu předimenzované soc. zázemím + příslušenstvím, což lze však v případě nedostatku prostoru s minimálními úpravami a náklady v kterékoliv místnosti demontovat (sádrokartonové stěny) a využít zázemí podobně jako v případě kliniky. 

Další atraktivní možností využití je spojit současné menší apartmány v horních patrech do 2 až 3 větších bytů pod uzavřením, tedy zcela je oddělit od spodních pater. Ve 3. patře lze adaptovat další byt, dokonce se zcela nezávislým vchodem z ulice. Jinak řečeno, jednalo by se o kombinaci rodinného bydlení/kanceláře/showroomu/bytů ke krátko a střednědobému pronájmu + komplet zázemí, vše v jednom domě. Stavebně lze adaptace s výjimkou dalších parkovacích stání pořídit hrubým odhadem v řádu 100 - 300 tis. Kč, a to během dvou tří týdnů.

Naopak nelze díky striktním předpisům co se týče počtu parkovacích míst přebudovat vilu na bytový dům o 15 bytech, ale lze dobudovat ještě cca 4 - 6 parkovacích míst pro větší byty. Ale to už by bylo o jiných nákladech a nutném martyriu při jednání spojeným se stavebním povolením. 

Co se týče např. pacientů kliniky či návštěv firemních klientů, ač je zde jak modrá zóna,  kde residenti mají povolení k parkování, v dosahu 50 metrů od budovy jsou kromě možností pro residenty s parkovací kartou další možnosti placeného parkování s poplatkem cca 20 Kč. hod. Míst je tu vždy dostatek - většina rezidentů ráno odjede a vrací se večer.  

Dům byl  původně kolaudován jako rodinný, další majitel provedl kvůli kancelářskému provozu překolaudaci na administrativně-provozní budovu, ale současný majitel má k dispozici předschválené podklady pro případné překolaudování právě na krátkodobé a střednědobé ubytování.

Zveme Vás na prohlídku, na které rádi projdeme veškeré detaily Vašich plánů a záměrů.