REZEVACE prodej RD  - Penzion Ferda Hejnice Ferdinandov 

22.04.2021

Prodej Penzionu s přilehlými stavebními pozemky

Kupní cena 15 750 000 Kč

Nabízíme k prodeji rodinný dům využívaný jako Penzion s rozlehlými stavebními pozemky v obci Hejnice - Ferdinandov, nedaleko Frýdlantu v Čechách, Liberecko.

Penzion má 10 pokojů a kapacitu cca 38 lůžek, vybavenou kuchyň, jídelnu, recepci, venkovní bar s otevřeným ohništěm, venkovní sezení, parkování. Nespočet možností využití a další možnosti vybudování dalších kapacit je dáno také velikými pozemky, které jsou součástí prodeje.
Penzion je aktuálně pronajatý nájemcům, kteří provoz velmi dobře vedou a prostory zvelebují. Nájemní smlouvu lze buď postoupit, nebo vypovědět. Nájemné je aktuálně 25 tis plus DPH plus energie. Smlouva je uzavřena na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 12 měsíců, nebo dohodou v rámci převodu nemovitosti na nového vlastníka. Aktuální nájemné neodpovídá tržnímu nájmu, bylo nastaveno jako startovní, situací okolo omezení provozů penzionů v době pandemie nemohlo dojít ke změnám. Nájemní smlouvu lze na vyžádání zaslat.

V obrázcích jsou přiloženy původní půdorysy 1. a 2. patra, dnes již je první patro rekonstruováno, každý pokoj má svou samostatnou koupelnu, toaletu, druhé patro zůstalo zatím v původním stavu, pokoje mají společné sociálky. Přízemí je rovněž již rekonstruováno, velká kuchyň, recepce, jídelna, toalety, funkční krb. Venkovní bar s ohništěm a mnoha místy k sezení rozšiřuje další možnosti využití penzionu.

Prodej nemovitosti zahrnuje také  prodej stavebních pozemků - dle územního plánu města Hejnice jde o využití pozemků - plochy smíšené obytné - rekreační (SR) (viz mapa územního plánu - obrázek v přílohách)

hlavní využití:

a polyfunkční využití zahrnující bydlení v rodinných domech (a další přímo související stavby, zařízení a činnosti),

rekreaci (přechodné bydlení v objektech individuální rekreace) a občanské vybavení (zejména obchod a služby)

lokálního, případně i regionálního významu

Stavební část:   7696 m2

parc. č. 2944/1       5076m2

parc. č. 2942/1         1590m2

parc. č. 727                 611m2 (částečně zastavěná plocha pod penzionem)       

parc. č. 2944/2            125m2

parc. č. 2942/4            173m2

parc. č. 2945              58 m2

parc. č. 2942/2           34 m2

parc. č. 2943/2          29 m2

 

zelená plocha cca  parc. č. 2942/2 1974m2 

Penzion je napojený na veřejný vodovod, kanalizaci, elektřina, plyn. 

Technický stav domu je dobrý. 

Penzion je položený v nádherném místě v blízkosti cyklotras, procházek, jizerských běžeckých stop https://www.kudyznudy.cz/aktivity/chranena-krajinna-oblast-jizerske-hory, přesto v dosahu dalších atraktivních míst pro své hosty s využitím po celý rok. Lázně Libverda https://www.kudyznudy.cz/kam-pojedete/ceskolipsko-a-jizerske-hory/jizerske-hory/lazne-libverda, léčebné lázeňské městečko, Hejnice s nádherným barokním kostelem Navštívení Panny Marie  https://www.kudyznudy.cz/kam-pojedete/ceskolipsko-a-jizerske-hory/jizerske-hory/hejnice, Frýdlant v Čechách přitahuje klienty k prohlídkám jedinečného Hradu a Zámku Frýdlant  https://www.kudyznudy.cz/kam-pojedete/ceskolipsko-a-jizerske-hory/jizerske-hory/frydlant a Liberec je svými bohatými možnostmi také velice atraktivní lokalitou https://www.kudyznudy.cz/kam-pojedete/ceskolipsko-a-jizerske-hory/jizerske-hory/liberec